Aktuality

 

koncert


Podpořeno z programu Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové

 

V roce 2018 se prostřednictvím projektu z Nadace Olgy Havlové "Půjčovna kompenzačních pomůcek"  zakoupily nové pomůcky:

  • 2 chodítka s kolečky na ven
  • 3 chodítka vysoké s oporou předloktí
  • 2 klozetová křesla na kolečkách
  • 5 klozetových křesel pevných
  • 3 vzduchové matrace
  • 3 mechanické invalidní vozíky

 V celkové finanční hodnotě 79 137 Kč.

Schválením tohoto projektu jsme mohli nahradit stávající pomůcky, které již dosloužily na nové. Děkujeme.  

 

Díky poskytnutí finančního příspěvku v roce 2019 z nadačního fondu VDV - Nadace Olgy Havlové se zakoupily nové kompenzační pomůcky v rámci projektu Paliativní péče:

  • 3 elektrická polohovací lůžka
  • 3 antidekubitní pěnové matrace
  • 3 kompresory ke vzduchovým matracím

V celkové výši 89 993 Kč

Jsme rádi, že nám byl tento projekt schválen, protože jsme tak mohli obnovit sortiment elektrických polohovacích lůžek a umožnit tak našim  klientům udržet kvalitu života na nejvyšší možné úrovni v podmínkách domácí péče.

Díky včasnému zapojení paliativní péče často klient žije spokojeněji a déle, než pokud by využíval pouze možnosti, které mu nabízí klasická nemocniční péče.


PF 2020

pf 2020​​


Veselé Velikonoce!

Image​​​


PF 2019

Image​​​


Popelka v našem stacionáři - poděkování

Velké poděkování žákům a pedagogům 5.B ZŠ Bzenec za to, že si dali tu práci a připravili si pro naše klienty Denního stacionáře Zdislava Veselí,z.ú. krásné divadelní představení O popelce. Fotografie a příspěvky najdete na našem FCB.


Pozvánka na předadventní Čaj o páté

Dne 28. 11. 2018 se bude konat v Denním stacionáři tardiční setkání svépomocné skupiny Čaj o páté. Jste-li pečujícím o své blízké nebo Vás toto téma zajímá jste srdečně zváni. Více informací naleznete ZDE!


Pozvánka na Čaj o páté

Dne 12. 9. 2018 se bude konat v Denním stacionáři tardiční setkání svépomocné skupiny Čaj o páté. Jste-li pečujícím o své blízké nebo Vás toto téma zajímá jste srdečně zváni. Více informací naleznete ZDE!

 


Změna sídla organizace

Dne 2. 8. 2018 změnila společnost Zdislava Veselí, z.ú. sídlo. Nově nás najdete na adrese tř. Masarykova 125. Těšíme se na Vás v nových prostorách. 


 

Denní stacionář ve znamení folklóru a lidového ornamentu

Zdislava Veselí, z.ú. se připojila k celorepublikové happeningové akci.

Pomohli jsme tak společně s našimi klienty denního stacionáře a s dětmi z církevní školy oživit starodávné tradice a oslavili společně Mezinárodní den dětí ve znamení folklóru a lidového ornamentu. Více v reportáži Deníku TVS (10:20) https://www.youtube.com/watch?v=5IkVd08p098 a našem facebooku.


Oznámení o změně právní formy

Dne 29. 3. 2018 změnila společnost Zdislava Veselí, o.p.s. právní formu z obecně prospěšné společnosti na ústav, jež se projevila také v názvu, který je nyní Zdislava Veselí, z.ú.

K výše uvedené změně dochází na základě ust. § 3050 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „občanský zákoník“), dle kterého má obecně prospěšná společnost právo změnit svoji právní formu.

Změnou právní formy společnost nezanikla, ani se nezrušila, pouze se změnil její právní poměr (§ 183 občanského zákoníku). Nedochází proto ke změně IČ, a vlivem změny právní formy není ani dotčena právní kontinuita dosavadních smluvních vztahů.

Sdělení pro partnery a dodavatele:

V souvislosti se shora uvedenými skutečnostmi Vás tímto žádáme, aby účetní doklady vystavené po 29. 3. 2018 (včetně) zněly na Zdislava Veselí, z.ú.


Výběrové řízení

Vyhlašujeme výběrové řízení na nákup osobních automobilů.
Termín přihlášení do výběrového řízení je do 15. 1. 2018. Více informací viz. přiložený soubor níže.

Informace-k-výběrovému-řízení.docx


Pf 2018

pf 2018​​​


Pečení perníků a tvoření s dětmi z Církevní základní školy z Veselí n/M

(14. 12. 2017)

Ve čtvrtek – 14. 12. k nám zavítaly děti ze školní družiny ke společnému pečení perníčků a tvoření vánočních dekorací, děkujeme za příjemnou návštěvu! Přišla nás navštívit i sv. Lucie.

pečení perníků​​​

Více fotografií zde


Nové auto za finanční podpory města Veselí na Moravou

Děkujeme městu Veselí nad Moravou za finanční příspěvek na pořízení nového automobilu.

nové auto​​​


Reportáž o denním stacionáři

V měsíci říjnu 2017 byla v regionální televizi TVS odvysílána reportáž o činnostech denního stacionáře


Koncert pro Vážku

(18.10.2017)
Dne 18.10.2017 se uskutečnil 15. ročník Konceru pro Vážku, který pořádala ZUŠ ve Veselí nad Moravou ve spolupráci s panem Zdeňkem Chourou. V rámci koncertu vystoupili žáci hudebního, tanečního a literárně dramatického oboru.

koncert pro vážku

Více fotografií zde

Image​​

 


Den pro rodinu

Dne 11. 6. 2017 proběhlo na Panském dvoře zábavné odpoledne pro celou rodinu. Program zahrnoval vystoupení dětí, pohybové aktivity, výtvarné dílničky, aktivity na stanovištích pro děti i dospělé.

den pro rodinu

 

I letos jsme si pro Vás připravili slalom na invalidním vozíku, a také možnost vyzkoušet si omezenou chůzi s chodítkem. Což se setkalo s velkým úspěchem. Děkujeme.

 

 

 

 

 


Velikonoce na Horňácku


velikonoce

 

Dne 15. 4. 2017 jsme se zúčastnili velikonočního jarmarku na Nové Lhotě v prostorách hotelu Háj. Naši uživatelé pro návštěvníky jarmarku napekli perníčky a vyrobili netradiční zápichy do květináčů.

Všem, kteří přispěli či se zajímali o námi poskytované sociální služby srdečně děkujeme.

Naše poděkování též patří organizátorkám této milé akce, pí. Němečkové a pí. Křápkové.

Ještě jednou všem velké díky.

 


Výbor dobré vůle

vdv